درب اتاق سرور

درب اتاق سروردرب اتاق سرور جهت ورود و خروج افراد و وسایل به داخل اتاق مخصوص و دارای ویژگی های خاصی می باشد. درب های ارایه و صنب شده توسط این شرکت استاندارد های لازم را رعایت می نماید.

ویژگی های درب اتاق سرور

ضد حریق بودن

اولین خصوصیت درب های اتاق سرور ضد حریق بودن آن است. درب ضد حریق دارای استانداری B.S بوده و در صورت بروز حریق در ساختمان این درب می بایست تا 2 ساعت از نفوذ حریق به داخل اتاق جلوگیری نماید و تا 850 درجه سانتی گراد تحمل حرارت را داشته باشد. به همین منظور درب با ورق فلزی ساخته شده و داخل آن با پانل پشم سنگ فشرده Rock Wool پر می گردد.
این درب ها با روکش فولادی، استیل، کربن و یا MDF گرما تورمی متناسب با محیط های صنعتی ساخته می شوند که هم دارای استحکام بوده و هم تاخیر در اشتعال ایجاد می کنند.

مورد بعدی در خصوص درب مخصوص اتاق سرور عدم تبادل دما و رطوبت بین اتاق سرور و فضای بیرون می باشد. این درب ها دارای دودبند و عایق کاری شده و از ورود رطوبت و دود به داخل اتاق جلوگیری می نمایند.

ضد سرقت بودن

مورد بعدی ضد سرقت بودن درب می باشد که شامل دو قسمت می باشد. اول استقامت خود درب در برابر ضربه و خرابکاری جهت ورود به اتاق و دوم قفل و یراق الات مناسب. همچنین از پین های پشت درب نیز بهره گیری می شود تا در صورت تخریب لولا درب از جا خارج نگردد.

بیرون باز شو

باز شدن درب اتاق سرور می بایست به سمت خارج از اتاق باشد. دلیل این امر این است که در صورت باز شدن درب به داخل و بروز حریق داخل اتاق و تخلیه گاز، فشار گاز مانع کشیده شدن درب به داخل گردیده و فرد حاضر در اتاق محبوس می گردد. نکته بعدی این است که درب از داخل باید به صورت مکانیکی قابل باز شدن باشد تا در صورت بروز حادثه و قطع برق و یا عدم عملکرد سیستم برقی قفل درب قابلیت باز شدن داشته باشد.

یراق آلات درب اتاق سرور

یراق آلات درب اتاق سروربراق الات مختلفی قابل نصب بر روی درب اتاق سرور می باشد. بهترین این یراق برند ابلوی Abloy می باشد. در صورت بودجه کمتر می توان از برند کاله Kale ترکیه یا Cisa و برند های معتبر دیگر استفاده بهره گرفت که دارای کیفیت خوبی می باشد. 

بهتر است درب اتاق سرور از داخل اتاق به دستگیره آنتی پنیک مجهز گردد.

قفل درب اتاق سرور

سه نوع قفل ها با قابلیت اتصال سیستم کنترل تردد بر روی درب قابل نصب می باشد که شامل قفل برقی مخصوص اتاق سرور، قفل مقابل برقی و قفل برقی به همراه یراق آلات یکپارچه می باشد.
قفل برقی سیزاقفل برقی: از بین این قفل ها بهترین حالت استفاده از قفل برقی قابل نصب در خود درب با قابلیت اتصال به اکسس کنترل می باشد که قفل برقی توکار سیزا Ciza یکی از مدل های کارآمد می باشد.

قفل یکپارچه: نوع بعدی قفل برقی یکپارچه می باشد که در درب هتل ها نیز نصب می گردد. این نوع قفل به همراه اکسس کنترل به صورت کامل بر روی درب نصب می گردد.

قفل مقابل برقی: در این قفل دستگیره و قفل داخل درب از نوع عادی بوده وقفل برقی زبانه را کنترل می نماید.

قفل مقابل برقی

سیستم کنترل تردد درب

سیستم کنترل تردد یا اکسس کنترل Access کنترل درب اتاق سرور با انواع روش های احراز هویت به درب متصل گردیده تا از ورود افراد غیر به داخل اتاق جلوگیری شده و همچنین تردد افراد مختلف ثبت گردد. بهترین مدل این سیستم کنترل تردد بیومتریک است.